Sobota, 19 září 2020 
05:35:20

Obsazenost online

Náš tým

TOPlist 

Svodka událostí

Svodka událostí

pouta

     Dne 22.6.2020 v 04.36 hodin bylo hlídkou Městské policie v ulici ČSA zastaveno osobní vozidlo zn. Škoda Fabia.

     Jako řidič vozidla byl zjištěn dvaatřicetiletý muž z Harrachova, který na následnou výzvu nepředložil řidičský průkaz. Proč tak neučinil, zjistila hlídka následně, kdy provedeným dotazem do evidence řidičů bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2021. Jelikož se jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byla o věci vyrozuměna hlídka OO PČR Milovice, která si věc převzala k dalším opatřením.

drogy

     Dne 17.6.2020 v 01.45 hodin bylo hlídkou Městské policie zastaveno v ulici ČSA osobní vozidlo zn. Opel Astra, které řídil sedmadvacetiletý muž z Kostelce nad Labem.

     Provedená dechová zkouška na alkohol byla negativní, ovšem následným dotazem na  řidiče v evidenci řidičů bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2021 a ani provedený test na přítomnost omamné látky nedopadl dobře, jelikož výsledek byl pozitivní a to na látku Amfetamin. O celé věci byla vyrozuměna hlídka OO PČR Milovice, která si řidiče na místě převzala k provedení dalších opatření.

pouta

     Dne 16.6.2020 ve 20.12 hodin přijala stálá služba Městské policie telefonické oznámení od majitele domu v ulici Okrsek o neoprávněném vniknutí cizí osoby na pozemek domu.

     Na místo se dostavila hlídka Městské policie, která zjistila, že šestatřicetiletý muž z Prahy nezjištěným způsobem odstranil petlici na vstupních vratech na pozemek domu, vnikl na pozemek a započal zcizovat různé věci a předměty z nemovitosti, které si ukládal do přistaveného vozidla, kterým na místo přijel. Muž byl hlídkou zajištěn a následně předán hlídce OO PČR Milovice k dalším opatřením.

     pouta

     Dne 27.5.2020 ve 22.40 hodin přijala stálá služba Městské policie telefonické oznámení, že v  ul. Jedličkova u benzinové čerpací stanice se nachází skupina osob, kdy jedna z těchto osob maluje na sloup veřejného osvětlení.

      Hlídka Městské policie, která byla vyslána na místo zjistila, že sedmnáctiletý mladík z Milovic pomaloval fialovou barvou sloup veřejného osvětlení a dvířka rozvaděče. Následně se doznal i k tomu, že se stejného skutku dopustil již asi před dvěma měsíci, kdy pomaloval nadjezd v ulici Jedličkova a odpadkové koše po Lysé nad Labem. Vzhledem k tomu, že se ve věci jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byla věc oznámena a následně předána k dalším opatřením hlídce OO PČR Milovice.

40489 11     40489 21   40489 31

    drogy

Dne 4.5.2020 v 00:55 hodin zastavila hlídka Městské policie Lysá nad Labem v ulici Sojovická osobní vozidlo zn. Škoda Felicia.

     Jako řidič vozidla byl zjištěn čtyřicetiletý muž z Hronětic, který jak bylo následně zjištěno řídil vozidlo, přestože nebyl držitelem řidičského průkazu. Dechová zkouška u řidiče  požití alkoholu před, nebo během jízdy neprokázala, ale následná orientační zkouška na přítomnost návykové, psychotropní či jiné látky a jedu byla pozitivní a to na látku THC a Amfetamin. Řidič byl následně předán hlídce OO PČR Milovice k dalším opatřením.

pouta

Dne 1.4.2020 v 13.30 hodin vyjížděla hlídka MěP Lysá nad Labem na základě telefonického oznámení do prodejny Penny Market v ul. Sokolská, kde se měl mezi stojany s vystaveným zbožím pohybovat muž, který drží v ruce nůž a strká si vystavené zboží do kapes.

     Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jí dobře známého 23 letého muže z Milovic. Následně byla ze strany zasahující hlídky použita zákonná výzva k odložení nože, což muž po chvíli učinil a zboží, které měl v kapsách položil na zem. Neustále však hlídku slovně vulgárně napadal. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, byla na místo přivolána hlídka OO PČR Milovice, která si muže převzala k dalším opatřením.

    drogy

Dne 28.3.2020 ve 23:35 hodin bylo hlídkou MěP Lysá nad Labem v ulici Sojovická zastaveno osobní vozidlo, kdy hlídka ze způsobu jeho  jízdy pojala podezření, že řidič může být pod vlivem návykové látky.

Jako řidič vozidla byl zjištěn 33-ti letý muž z Benátek nad Jizerou, u kterého byla provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem. Následný test na užití návykových , psychotropních, omamných látek a jedů byl však již pozitivní a to na látku THC. Z uvedeného důvodu byla věc na místě předána hlídce OO PČR Milovice k provedení dalších opatření.

     Dne 24.2.2020 v 04:30 hodin zastavila hlídka MěP Lysá nad Labem v ulici Masarykova osobní vozidlo, které nebylo v zadní části řádně osvětleno.

     Následným šetřením bylo zjištěno, že 43 letý řidič ze Všetat má platný zákaz řízení motorových vozidel do roku 2022. O věci byla vyrozuměna Policie ČR Milovice, která si věc převzala k provedení dalších opatření.

     Dne 17.2.2020 ve 23.20 hodin byl stálou službou prostřednictvím MKDS spatřen na Husově náměstí mladík, který nejistým krokem přišel k zaparkovanému vozidlu, do kterého nasedl na místo řidiče a odjel směrem do ulice Masarykova.

     Na místo byla vyslána hlídka, která vozidlo zastavila ještě v ulici Masarykova. Jako řidič vozidla byl zjištěn třicetiletý muž z obce Dvorce, u kterého provedená  dechová zkouška prokázala 1,41‰. Následně byla  na místo přivolána hlídka OO PČR Milovice, která si převzala věc k dořešení.

     Městská policie Lysá nad Labem vyjížděla  ve dnech 10. až 12. února 2020 z důvodu mimořádně silného větru k několika událostem v obvodu Lysé nad Labem, kde vítr u hřbitova vyvrátil vzrostlý strom, který poté pádem poškodil garáž, vyvrátil několik stromů u silnice za obcí Dvorce, které následně hrozily pádem na vozovku, rozlomil strom v ulici Dukelská, jehož odlomená část spadla na chodník a poškodila plot rodinného domu, ze dvora domu v ul. Na Písku odnesl na ulici dřevěný přístřešek a poškodil střechu u budovy ČD. Události byly řešeny ve spolupráci s SDH Lysá nad Labem a HZS Milovice.

 

38469 31           38505 11         38509 51      38509 11       38488 41

Strana 1 z 69